Käsiraamat juuksuritele

Mida peaks iga juuksur juuksehooldustoodetes sisalduvate kemikaalide kohta teadma? Kuidas probleemseid aineid ära tunda? Sellest ja paljust muust põnevast saab lugeda vastvalminud käsiraamatust.

Ohtlike ainete sisaldus mänguasjades valmistab jätkuvalt probleeme

Üleeuroopalise järelvalve tulemusena leidsid inspektorid igast viiendast kontrollitud mänguasjast kõrges koguses ftalaate. Läbiviidud projekti käigus leiti lisaks sadu tarbekaupu, kus oli lubatust suuremas koguses ohtlikke kemikaale.

Kuidas lugeda toodete koostist?

Maagilist imenippi ohtlike ainete ära tundmiseks kahjuks pole. Kõige tõhusam on ikkagi jälgida toodete koostist ning õppida selgeks mõned enim levinud pahalased, mida vältida. Õpime koos mõned neist ära tundma.

Märka ökomärgist

Ökomärgist on lihtne märgata ja see annab tarbijale kinnituse toote või teenuse tervise- ja keskkonnasõbralike omaduste kohta. Proovi järgi, kui hästi sina ökomärgiseid tunned.

Testi, kui hästi Sina ohusümboleid tunned!

Pakenditelt võib leida ohusümboleid, millele tuleks enne kasutamist tähelepanu pöörata.  Märgistus hoiatab tarbijat ohtlike ainete olemasolust ning annab teavet toote võimalike kõrvalmõjude osas. Uuri järgi, kui hästi sina ohusümboleid tunned!

Tunne plastikut

Kas teadsid, et plastpakenditele on märgitud kood, mis annab infot selle koostise kohta? Haara lähima plastpakendi järele ja vaata, kas leiad koodi üles.

Kuidas valida kodukeemiat?

Me kõik soovime, et kodu oleks puhas ning sealjuures lõhnaks meeldivalt. Puhastusvahendid on selles tõhusaks abimeheks. Küll aga võib nende liigne kasutamine anda soovitule vastupidise tulemuseni:  kodukeemias sisalduvad ained hakkavad õhus ja tolmus kuhjuma.

Mulierese e-poes novembris kogu kaup 15% soodsam

Kodumaine looduslike pesu- ja puhastusvahendite tootja Mulieres on pannud “Mõtle, mida tarbid” kampaaniale õla alla: novembri lõpuni on Mulierese e-poes kogu kaubavalik 15% soodsam!

Koolitus: Ohtlikud kemikaalid ettevõttes ja nende käitlemisele seatud nõuded

TÄHELEPANU! 8. novembris Pärnus toimuma pidanud koolitus jääb ära – pakume ettevõtetele võimalust personaalseks konsultatsiooniks.

Pärnus viidi läbi ohtlike ainete sõeluuring

PRESSITEADE
19.10.2017
Eelmise aasta jooksul viidi Pärnus läbi sõeluuring kaardistamaks linna veekeskkonnas leiduvaid ohtlikke aineid ja nende päritolu. Nüüd selgunud uuringu tulemustest avaldub, et võrdväärselt jõuab Pärnu linnakeskkonda ohtlikke aineid nii kodudest, tööstuspiirkondadest kui ka näiteks väikestest ettevõtetest, kaubanduskeskustest, SPA-dest ja haiglast.