Uudised

Naudi päikest muretult! Mida päikesekreemi valides jälgida?

Tänavune Eesti suvi pole meid rannailmadega hellitanud. Ei tasu siiski veel meelt heita, pool suve on alles ees. Selleks, et saaks päikest südamerahus nautida, tasub meelde tuletada mõned lihtsad põhitõed päikesekaitsetoodete kohta. Milliseid koostisaineid päikerekreemis vältida? Mida märgib SPF?

Eestlased tunnevad kemikaalide pärast muret

64% eestlasi tunneb muret igapäevase kemikaalidega kokkupuute pärast, selgub juunis avaldatud Eurobaromeetri kemikaaliohutuse uuringu tulemustest. Umbes sama suur osa elanikkonnast teab tarbetoodetes, sh näiteks kodukeemias, kosmeetikas, riietes, elektroonikas või ehitusmaterjalides sisalduvate ohtlike ainete mõjudest.

Testi, kui hästi Sina ohumärgiseid tunned!

Ohumärgid annavad Sulle teavet riskide kohta, mis toodete kasutamisega kaasnevad. Terviseoht, keskkonnaoht, plahvatusoht, nahka ärritav toime – kõik see info on toote pakendil kergesti äratuntav. Kas Sina oskad ohte ära tunda? Pane ennast proovile!

Terviseamet kõrvaldas turult kolm tervisele ohtlikku kosmeetikatoodet

Terviseameti järelevalvetoimingute tulemusena kõrvaldati turult kaks Venemaa päritolu kreemi „Mirra niiskust hoidev kreem“ ja „Mirra kreem mitme eesmärgiline melissi ja vaarikaga“ ning üks Iisraelis toodetud kosmeetikatoode „DeAura D`or mystére Eye Performer Gel Supérieure“.

Iga neljas Pärnu elanik peab end ohtlikest ainetest hästi informeerituks

Aprillis 2017 viis Socio uuringukeskus MTÜ Balti Keskkonnafoorumi ja Pärnu Linnavalitsuse tellimusel läbi uuringu kaardistamaks Pärnu linna elanike teadlikkust ohtlike ainetest. Selgus, et iga neljas pärnakas peab end hästi või väga hästi informeerituks ohtlikest ainetest, mida võib leiduda igapäevaselt kasutatavates toodetes. Lisaks uuriti, kui tihti jälgitakse toodete öko-ja ohumärgiseid ning koostisosasid, milliste tootegruppidega seostatakse ohtlikke aineid ja kui tõsiseks peetakse tarbetoodetes olevate ohtlike ainete mõju tervisele ja keskkonnale.

Osale vestlusõhtul “Ohtlikud ained kosmeetikatoodetes”

7. juunil kell 18.00 toimub Pärnus pakendivaba poe Paljas Pala ruumides vestlusõhtu “Ohtlikud ained kosmeetikatoodetes – müüt või tegelikkus?” Üritusel osalemine on TASUTA, kaasa rääkima või ka lihtsalt kuulama on oodatud kõik huvilised!

Jälgi rahvusvahelist ohtlike ainete alast seminari veebi vahendusel

30. ja 31. mail toimub Soomes projekti NonHazCity raames rahvusvaheline seminar “Ohtlike ainete vähendamine linnapiirkondades – strateegia, vahendid ja ajendid omavalitsustele”. Üritust on võimalik jälgida otseülekandena veebist.

Puhastusvahendite kasutamisega ei tasu üle pingutada

Levinud on arusaam, et mida rohkem puhastusvahendit kasutame, seda puhtamaks kodu saab. Reaalsus on aga vastupidine: kodukeemia liigkasutuse tõttu võib ohtlike ainete sisaldus siseruumide õhus tõusta tasemini, mis on tervisele kahjulik. Suurbritannias tehtud uuringus leiti 94% testitud majapidamisest ülikõrge lenduvate orgaaniliste ühendite sisaldus. Puhastusvahendeid kasutatakse liiga tihti ja liiga palju.

Kasuta munade värvimisel looduslikke vahendeid

Lihavõttepühad on taaskord ukse ees, nii suured kui väikesed saavad kätt proovida munade kaunistamises. Erinevate munavärvide valik poes võib võtta silme eest kirjuks. Looduslähedasemaid ja tervisesõbralikumaid võimalusi, millega munadele kirju kuub anda, leiab aga köögikappidest. Munade värvimiseks sobib pea kõik, mida köögist leida võib. Oleme kokku pannud spikri, missuguse toiduainega millist värvi tekitada.

Ohtliku kemikaalid tarbetoodetes – miks me sellest räägime?

8. aprillil toimus Pernova Loodusmajas Pärnu Päeva raames loeng “Ohtlikud kemikaalid tarbetoodetes – miks me sellest räägime?”. Räägiti ohtlikest kemikaalidest, mida meie igapäevatooted – näiteks kosmeetika, kodukeemia, renoveerimismaterjalid, mänguasjad – sisaldavad. Lisaks arutleti, missugune võib olla nende ainete mõju inimtervisele ja keskkonnale ning kuidas neid mõjusid ennetada.