Uudised

Kuidas valida kodukeemiat?

Me kõik soovime, et kodu oleks puhas ning sealjuures lõhnaks meeldivalt. Puhastusvahendid on selles tõhusaks abimeheks. Küll aga võib nende liigne kasutamine anda soovitule vastupidise tulemuseni:  kodukeemias sisalduvad ained hakkavad õhus ja tolmus kuhjuma.

Mulierese e-poes novembris kogu kaup 15% soodsam

Kodumaine looduslike pesu- ja puhastusvahendite tootja Mulieres on pannud “Mõtle, mida tarbid” kampaaniale õla alla: novembri lõpuni on Mulierese e-poes kogu kaubavalik 15% soodsam!

Koolitus: Ohtlikud kemikaalid ettevõttes ja nende käitlemisele seatud nõuded

TÄHELEPANU! 8. novembris Pärnus toimuma pidanud koolitus jääb ära – pakume ettevõtetele võimalust personaalseks konsultatsiooniks.

Pärnus viidi läbi ohtlike ainete sõeluuring

PRESSITEADE
19.10.2017
Eelmise aasta jooksul viidi Pärnus läbi sõeluuring kaardistamaks linna veekeskkonnas leiduvaid ohtlikke aineid ja nende päritolu. Nüüd selgunud uuringu tulemustest avaldub, et võrdväärselt jõuab Pärnu linnakeskkonda ohtlikke aineid nii kodudest, tööstuspiirkondadest kui ka näiteks väikestest ettevõtetest, kaubanduskeskustest, SPA-dest ja haiglast.

Pärnus läbi viidud ohtlike ainete sõeluuringu tulemuste avalikustamine

19. oktoobril kell 11.00 toimub Pärnu Linnavalitsuse suurde saalis Pärnus ning teistest Läänemere-äärsetes omavalitsustes läbi viidud ohtlike ainete sõeluuringu tulemuste tutvustamine. Üritus toimub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames

Pärnakas, aita luua kahjulikest ainetest vaba elukeskkonda!

Kui julgelt tutvustaksid Sina oma kappides sisalduvat keskkonnaeksperdile? Kas suudaksid oma tarbimisharjumusi nelja kuuga keskkonnasõbralikumaks muuta? Novembrist saab Pärnus alguse kampaania “Mõtle, mida tarbid”, mille raames kutsume pärnakaid vaatama üle oma tarbimisharjumusi. Silver Smeljanski ja Marie Rosalie Hanni olid esimesed julged, kes väljakutse vastu võtsid.

Terviseamet kõrvaldas müügilt tervisele ohtlikke tooteid

Terviseameti järelvalve tulemusena leiti viimasel nelja kuu jooksul turult kuus tooteartiklit, mis ei vastanud nõuetele. Probleemid ilmnesid jalanõude, nahkkinnaste, meigieemalduspiima ning Hiinas toodetud mänguasja koostises.

Tarbija küsib: kas vanamööbel on ohutu?

Kas nõukogudeaegne mööbel, mis on tehtud saepuruplaadist ja enamasti lakitud polüesterlakiga, võib eritada siseruumides mürgiseid aineid? Või muutuvad mürgised ained neis ohtlikuks vaid siis, kui seda lõigata, lihvida või kuidagi kahjustada? Vastab kemikaaliekspert.

Mida sisaldavad Sinu kosmeetikatooted? Äpid aitavad tuvastada

Kokkupuudet kahjulike kemikaalidega pole neie laia leviku tõttu võimalik täielikult vältida, kuid läbimõeldud ostud on samm tervislikuma ja keskkonnasõbralikuma elustiili suunas. Lihtsat ja maagilist nippi ohtlike ainete ära tundmiseks pole. Uurisime, missugused saadaolevad nutirakendused võiksid “pahalaste” tuvastamist lihtsustada.

Naudi päikest muretult! Mida päikesekreemi valides jälgida?

Tänavune Eesti suvi pole meid rannailmadega hellitanud. Ei tasu siiski veel meelt heita, pool suve on alles ees. Selleks, et saaks päikest südamerahus nautida, tasub meelde tuletada mõned lihtsad põhitõed päikesekaitsetoodete kohta. Milliseid koostisaineid päikerekreemis vältida? Mida märgib SPF?