Uudised

Pärnus läbi viidud ohtlike ainete sõeluuringu tulemuste avalikustamine

19. oktoobril kell 11.00 toimub Pärnu Linnavalitsuse suurde saalis Pärnus ning teistest Läänemere-äärsetes omavalitsustes läbi viidud ohtlike ainete sõeluuringu tulemuste tutvustamine. Üritus toimub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames

Pärnakas, aita luua kahjulikest ainetest vaba elukeskkonda!

Kui julgelt tutvustaksid Sina oma kappides sisalduvat keskkonnaeksperdile? Kas suudaksid oma tarbimisharjumusi nelja kuuga keskkonnasõbralikumaks muuta? Novembrist saab Pärnus alguse kampaania “Mõtle, mida tarbid”, mille raames kutsume pärnakaid vaatama üle oma tarbimisharjumusi. Silver Smeljanski ja Marie Rosalie Hanni olid esimesed julged, kes väljakutse vastu võtsid.

Terviseamet kõrvaldas müügilt tervisele ohtlikke tooteid

Terviseameti järelvalve tulemusena leiti viimasel nelja kuu jooksul turult kuus tooteartiklit, mis ei vastanud nõuetele. Probleemid ilmnesid jalanõude, nahkkinnaste, meigieemalduspiima ning Hiinas toodetud mänguasja koostises.

Tarbija küsib: kas vanamööbel on ohutu?

Kas nõukogudeaegne mööbel, mis on tehtud saepuruplaadist ja enamasti lakitud polüesterlakiga, võib eritada siseruumides mürgiseid aineid? Või muutuvad mürgised ained neis ohtlikuks vaid siis, kui seda lõigata, lihvida või kuidagi kahjustada? Vastab kemikaaliekspert.

Mida sisaldavad Sinu kosmeetikatooted? Äpid aitavad tuvastada

Kokkupuudet kahjulike kemikaalidega pole neie laia leviku tõttu võimalik täielikult vältida, kuid läbimõeldud ostud on samm tervislikuma ja keskkonnasõbralikuma elustiili suunas. Lihtsat ja maagilist nippi ohtlike ainete ära tundmiseks pole. Uurisime, missugused saadaolevad nutirakendused võiksid “pahalaste” tuvastamist lihtsustada.

Naudi päikest muretult! Mida päikesekreemi valides jälgida?

Tänavune Eesti suvi pole meid rannailmadega hellitanud. Ei tasu siiski veel meelt heita, pool suve on alles ees. Selleks, et saaks päikest südamerahus nautida, tasub meelde tuletada mõned lihtsad põhitõed päikesekaitsetoodete kohta. Milliseid koostisaineid päikerekreemis vältida? Mida märgib SPF?

Eestlased tunnevad kemikaalide pärast muret

64% eestlasi tunneb muret igapäevase kemikaalidega kokkupuute pärast, selgub juunis avaldatud Eurobaromeetri kemikaaliohutuse uuringu tulemustest. Umbes sama suur osa elanikkonnast teab tarbetoodetes, sh näiteks kodukeemias, kosmeetikas, riietes, elektroonikas või ehitusmaterjalides sisalduvate ohtlike ainete mõjudest.

Testi, kui hästi Sina ohumärgiseid tunned!

Ohumärgid annavad Sulle teavet riskide kohta, mis toodete kasutamisega kaasnevad. Terviseoht, keskkonnaoht, plahvatusoht, nahka ärritav toime – kõik see info on toote pakendil kergesti äratuntav. Kas Sina oskad ohte ära tunda? Pane ennast proovile!

Terviseamet kõrvaldas turult kolm tervisele ohtlikku kosmeetikatoodet

Terviseameti järelevalvetoimingute tulemusena kõrvaldati turult kaks Venemaa päritolu kreemi „Mirra niiskust hoidev kreem“ ja „Mirra kreem mitme eesmärgiline melissi ja vaarikaga“ ning üks Iisraelis toodetud kosmeetikatoode „DeAura D`or mystére Eye Performer Gel Supérieure“.

Iga neljas Pärnu elanik peab end ohtlikest ainetest hästi informeerituks

Aprillis 2017 viis Socio uuringukeskus MTÜ Balti Keskkonnafoorumi ja Pärnu Linnavalitsuse tellimusel läbi uuringu kaardistamaks Pärnu linna elanike teadlikkust ohtlike ainetest. Selgus, et iga neljas pärnakas peab end hästi või väga hästi informeerituks ohtlikest ainetest, mida võib leiduda igapäevaselt kasutatavates toodetes. Lisaks uuriti, kui tihti jälgitakse toodete öko-ja ohumärgiseid ning koostisosasid, milliste tootegruppidega seostatakse ohtlikke aineid ja kui tõsiseks peetakse tarbetoodetes olevate ohtlike ainete mõju tervisele ja keskkonnale.