Tarbijateadlikkus Pärnu Päeval

8. aprillil toimuva Pärnu Päeva raames on Pernova Loodusmajas kavas elamusi täis päev. Muuhulgas toimub Balti Keskkonnafoorumi eestvedamisel ohtlike ainete teemaline loeng ning puhastusvahendite ja kosmeetika valmistamise töötoad.

Töötuba “Teeme ise puhastusvahendeid”

Kell 11.30-12.30 Klass 108

Paljud puhastustoodetes sisalduvad kemikaalid on söövitavad, võivad ärritada nahka ja hingamisteid ning põhjustada allergiaid. Kodused puhastustööd saab kergesti tehtud ka ainetega, mis on keskkonnasõbralikumad ja paljudel juhtudel kodus nii või teisiti olemas. Töötoas teeme ise üldpuhastusvahendit, õhuvärskendajat ja multifunktsionaalse „pommi“.

Loeng “Ohtlikud ained meie ümber” Kell 13.15-14.00 Klass 110/111

Kus meie ümber ohtlike aineid võib leida ning miks neid kasutatakse? Kuidas ära tunda koostisainete nimekirjast mida võtta-mida jätta? Ja mida need ained meie sees ja ümber võivad põhjustada.

Töötuba: “Teeme ise kosmeetikat” Kell 14.15-15.00 Klass 110/111

Kosmeetikat ise teha ei ole keeruline. Selleks on vaja vaid paari koostisosa ning õige natukene aega ja tahtmist. Et nipid kätte saada teeme ise meresoolaga kehakoorija ning deodorandi.

NB! Töötubadesse tegistreerimine toimub pool tundi enne töötoa algust kohapeal. Osalejatel palume kaasa võtta mõned toidukarbid-purkid, millega tehtud tooted hiljem koju viia.

Täpsema kava leiab Pernova Loodusmaja kodulehelt.