Osale vestlusõhtul "Ohtlikud ained kosmeetikatoodetes"

7. juunil kell 18.00
toimub Pärnus pakendivaba poe Paljas Pala ruumides vestlusõhtu

“Ohtlikud ained kosmeetikatoodetes – müüt või tegelikkus?”

Üritusel osalemine on TASUTA, kaasa rääkima või ka lihtsalt kuulama on oodatud kõik huvilised! Võõrustaja Paljas Pala kostitab osalejaid ka tervisliku snäkiga.

Vestlusõhtut viib läbi MTÜ Balti Keskkonnafoorumi keskkonna- ja kemikaaliekspert Kai Klein, kes on tarbetoodetes sisalduvate ohtlike ainete temaatikaga tegelenud üle viie aasta. Kaasa löövad ka OÜ Nurme Looduskosmeetika kaasasutaja Marit Tiits, Magrada brändi looja Kaire Miiter, pakendivaba poe Paljas Pala üks rajajatest Silver Smeljanski ning ökoentusiast ja blogija Liis Tõnismäe.

Liis Tõnismäe (Foto: Krista Kõiv)

“Mis puutub kosmeetikasse, siis ma lihtsalt ei jaksa nii palju uurida ja meeles pidada. Muidugi võin ette lugeda levinumad “pahad” – parabeenid, silikoonid, PEG, SLS jne, aga ütlen ausalt, ega erinevalt toidust ma kosmeetika puhul väga silte ei loe, mis tähendab, et ma olen minimalist ehk pigem ostan käsitööseebi pesemiseks ja taimeõli kreemi asemel – mida lühem koostis, seda parem. Ainsad “pikema” koostisega kosmeetikatooted on mul kodus šampoon, hambapasta, deodorant, paar huulepulka ja vahel ka mõni koorija. Need on alati kõik ökotooted ja siinkohal lihtsalt usaldangi seda, et sertifikaadiga asjades midagi “väga hullu” olla ei saa. Ehkki, töötades igapäevaselt ökovaldkonnas, tean väga hästi, et nõudlikud kliendid kosmeetika koostist loevad ja ka paljud sertifikaadiga tooted välja praagivad.”

Milliseid aineid võivad kosmeetikatooted sisalda? Kas ohtlike ainete sisaldus nende toodetes on pigem erand või tavapärane praktika? Millist mõju võivad ohtlikud ained meie tervisele ja keskkonnale avaldada? Kuidas ohtlikke aineid ära tunda? Tule kohale ja mõtle meiega kaasa!

Vestlusringile eelneb kell 17.30 uuringu “Pärnu linna elanike teadlikkus ohtlikest ainetest (aprill 2017)” tulemuste tutvustus. Ka sinna on kõik huviliselt lahkelt oodatud!

Vaata lisa Facebookist.