https://www.high-endrolex.com/34

[intro] Oled sa kunagi mõelnud, et iga päev puutuvad miljonid inimesed igapäevaste tarbekaupade kaudu kokku mitmesuguste kemikaalide ja ohtlike ainete kokteiliga? Ning et tegelikult on võimalik seda kokkupuudet vähendada valides ohutumaid alternatiive ja vähem ohtlikke aineid sisaldavaid tooteid. LIFE+ projekti “Infokampaania ohtlikest ainetest” eesmärk on tõsta elanikkonna teadlikkust ohtlikest ainetest, et seeläbi muuta nende tarbimisharjumusi.
[/intro]
Paljud igapäevases olmes kasutatavad tooted sisaldavad nii keskkonnale kui ka meie tervisele ohtlikke aineid. Mida peidab endas see mugavus, mis meile meeldib? Kõik kirevavärvilised lelud, vett ja mustust hülgav vaip ja mööbel, tulekindlad kardinad, teler, sülearvuti jne? Laialtlevinud arvamus, et tööstusettevõtted on peamised keskkonna saastajad (ohtlike ainete kasutajad ja keskkonda heitjad) ei pea enam paika. Suur osa keskkonnale ja inimese tervisele ohtlikest ainetest pärineb just toodetest, mida kasutatakse olmemajapidamistes ning keskmise- ja väikese suurusega ettevõtetes.
Iga tarbija saab oma valikutega mõjutada kui paljude erinevate kemikaalidega ta oma igapäevaelus kokku puutub.
Alustage juba täna! Mõtle mida tarbid – vali vähem ohtlikke aineid sisaldavaid tooteid.
Elanikkonna teadlikkuse tõstmiseks ohtlikest ainetest alustas MTÜ Balti Keskkonnafoorum koos teiste partneritega infokampaaniat kõigis kolmes Balti riigis. Projekti kestus 1. oktoober 2011 – 31. märts 2015. Lisainformatsiooni projekti tegevuste kohta leiate projekti kodulehelt. Projekti „Balti riikide infokampaania ohtlikest ainetest” (BaltInfoHaz) kaasfinantseerib Euroopa Liidu LIFE+ programm.